Asocijacija za demokratski prosperitet – Zid (ADP – Zid) organizovala je info sesiju o programu Erasmus za mlade preduzetnike u EU Info centru 08. maja 2019. godine
Na početku info sesije prisutnima se obratila Sanda Rakočević, izvršna direktorica ADP – Zid, koja je izrazila zahvalnost na učestvovanja u info sesiji. Naglasila je prije svega, da termin mladi, nije vezan za mlade godinama, nego je vezan za mlade u preduzetništvu, što daje jedinstvenu notu ovom programu, jer ciljna grupa programa su i mladi i seniori i svi oni koji su mladi u preduzetništvu. Ona je dodala, da ovaj program daje nešto nezamjenljivo, a to je životno i radno iskustvo na polju, u kojem vi želite da razvijate svoj privatni biznis, sa mentorom koji služi vama da prense sva svoja znanja i iskustva u toj oblasti. Sa jedne strane dobijate divno iskustvo i sva znanja, a sa druge strane dobijate podršku osobe koja je prošla ono što budući preduzetnici treba da prođu, istakla je Rakočević. Program je namijenjen svima, troškovi programa su pokriveni u iznosu od zavisnosti od zemalja EU, jer iznosi variraju od 750,00 eura do 1,100.00 eura, nastavila je Rakočević. Na kraju svog izlaganja, Rakočević je dodala da je suština programa jeste saradnja sa mentorom, kojeg kandidat bira samostalno i po svom nahođenju, uz stručnu asistenciju.
Nakon Rakočević , riječ je imala Dijana Krkotić, vlasnica turističke agencije „Doclea Travel“, koja je korisnica programa i ona je svoje iskustvo podijelila sa prisutnima. Ona je rekla, da je za program saznala preko društvenih mreža i da je dobila sve informacije u ADP – Zid i da se nakon obavljenih istraživanja odlučila da svoj proizvod pokuša da plasira u Italiju. Objasnila je kako je i ona počela i kako se prvi put prijavila, da postoji IT Tool na internetu, na kojem se nalazi spisak menotra koji vas mogu ugostiti u inostranstvu, pa nakon toga se traži odgovarajući profil za proizvod koji želite da implementirate. Međutim, u njenom slučaju nije mogla da nađe odgovarajuće podudaranje sa njenim proizvodom, pa je ona odlučila sama da odradi sav posao i da napravi spisak svih turističkih agencija u Milanu i Torinu. Nakon prikupljenih podataka, kaže Krkotić, krenula je da piše mejlove, da kontaktira sve agencije i da im predstavlja svoj program.Dijanin program je bio Crna Gora kao turistička destinacija, koja se na kraju dopala agenciji „Easy Nite“, koji su htjeli Crnu Goru u svojim destinacijama. Najbitnije je, kaže Krkotić, da pregovori budu win-win kombinacija, da obije strane dobiju ono što im treba. Provela je dva mjeseca u Italiji, nakon toga je Pjerluiđi došao u Crnu Goru, upravo vlasnik agencije „Easy Nite“. Na kraju izlaganja, Krkotić je zaključila da je program zaista bio od velike koristi i da je program bio upravo to što joj je trebalo, jer joj je omogućeno putem programa da dovodi inostrane državljane u Crnu Goru.
Nakon Krkotić, kratko je svoje iskustvo prenio i vlasnik agencije „Easy Nite“ Pjerluiđi Pertoti, koji je pričao o tome kako je upoznao Dijanu, kakvo je stanje na italijanskom tržištu i da ima planove saradnje, pored Crne Gore i sa ostalim zemljama Balkana. Iskustvo je zaista pozitivno za njega i on se nada budućoj saradnji sa Dijanom i njenom agencijom.
Nakon Pertotija, organizovano je Skype uključenje, kratkotrajno, Katerine Nejdlove, programske menadžerke Erasmusa za mlade preduzetnike, članice Evropske komisije, koja je govorila o pozadini programa i o dostignućima programa.