19 timova ušlo u BoostMeUp program za startapove

BoostMeUp, predakceleracijski program lansiranja crnogorskih startapova u poslovnu orbitu, ušao je u drugu fazu. Među 47 inicijalno prijavljenih timova, njih 19 je ušlo u Bootcamp, koji će tokom narednih nekoliko dana raditi sa regionalno i u Evropi priznatim stručnjacima iz oblasti inovacija.

Mladi, kreativni, talentovani i inovativni ljudi koje je okupio BoostMeUp program budućnost su inovativnog i poslovnog ambijenta Crne Gore. Zahvaljujući startap idejama koje su ponudili i na čijem će se razvoju intenzivno raditi u narednom periodu, ta budućnost veoma je bliska i izvjesna. Ideje se tiču energetike, turizma, poljoprivrede, ekologije, ICT-a i usmjerene su u pravcu digitalizacije društva u strateški ključnim oblastima, što se i u ovim okolnostima pokazuje kao jedan od imperativa na globalnom nivou. Okolnosti nastale uslijed pandemije virusa korona, izmijenile su uslove rada, pa BoostMeUp timovi koriste prednosti #ostanidoma koncepta i projekte predstavljaju posredstvom Zoom aplikacije. Uprkos tome, dinamika i plan rada ostaju neizmijenjeni pa će 19 timova sa svojim mentorima praktično nesmetano prezentovati, razvijati i usmjeravati projekte ka njihovoj konačnoj realizaciji. Na kraju Bootcampa biće napravljen još jedan krug selekcije, čiji će rezultat biti prva generacija predakceleracijskog programa. Ona će proći višemjesečni program obuke i savladati sedam ključnih modula:

-Razvoj i validacija biznis ideje;

-Razvoj proizvoda, usluga i tržišta;

-Upravljanje biznis projektom; -Marketing, istraživanje i analiza tržišta;

-Pitching vještine tj. vještine prezentovanja;

-Finansijski menadžment;

-Zaštita intelektualne svojine.

Prva BoostMeUp generacija, nakon obuke, imaće mogućnost da učestvuje na Western Balkan Startup Forumu 2020 i svoje ideje predstavi uspješnim preduzetnicima i regionalnim biznis anđelima, ali i dobiti infrastrukturnu i finansijsku podršku u iznosu od po 4.500 eura.

Nacionalni program koji ima za cilj razvoj crnogorskog inovativnog ekosistema, realizuju IPC Tehnopolis, Naučno-tehnološki park i kompanija „Amplitudo“ uz pokroviteljstvo Ministarstva nauke Crne Gore.